Konferencje
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Get Adobe Flash player

 

 

 

 

 

W dniach 16-18 października 2022 r.  miałem przyjemność uczestniczyć w organizowanej przez Uniwersytet w Monachium międzynarodowej konferencji naukowej pt. "European standards ofjudiciary and civil justice". W konferencji udział wzięli wybitni przedsatawiciele nauki z wielu ważnych ośrodków naukowych , mi. z Uniwersytetu w Barcelonie, Leiden, Oslo, Ghent.

W dniu 17 października wygłosiłem referat pt. European minimum requirements for the recruitment of judges.

Z konferencji planowana jest publikacja naukowa w wydawnictwie Hart Publishing. 

 

W dniu 10 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką ogólnopolska konferencja naukowa pt. "W labiryncie pomocy prawnej z urzędu - czas na poważne zmiany".

W ramach panelu II konferencji wygłoszę referat pt. "System wynagradzania pełnomocników z urzędu w postępowaniu cywilnym – od przeszłości , ku przyszłości.”

 

Informacja o konferencji dostępna TUTAJ

Program do pobrania TUTAJ

 

 

 

 

W dniach 26-27 maja w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. The impact of the COVID-19 Pandemic on the Justice System organizowana wspólnie przez Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Jagielloński

W trakcie pierwszego dnia konferencji poświęconego postępowaniu cywilnemu będę miał przyjemność wygłosić referat pt. Organisation of proceedings during the COVID-19 Pandemic . W panelu będę występował wraz z Panem Profesorem Remco van Rhee z Uniwersytetu w Maastricht.

Program konferencji do pobrania TUTAJ

Szczegół konferencji dostępne TUTAJ

 

 

 

 

Centrum Badań nad Aksjologią Procedur Cywilnych przy Katedrze Postępowania Cywilnego I WPiA UŁ zaprasza na III Ogólnopolską Konferencję Aksjologiczną pt. „Aksjologia egzekucji sądowej – w poszukiwaniu optymalnego poziomu ochrony praw wierzyciela i dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym i upadłościowym”, która odbędzie się 8.04.2022 r. w formie zdalnej.

Na konferencji będę miał przyjemność wygłosić referat pt. "Efektywna ochrona wierzycieli w sądowym postępowaniu cywilnym"

Szczegóły na temat konferencji znajdują się TUTAJ

Pełny program konferencji do pobrania TUTAJ

 

 

 

W dniu 26 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.30 w Krakowie będę miał wystąpienie pt. "Zażalenie w sprawach cywilnych w praktyce orzeczniczej". Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Sekcji praktyków sporów w sprawach cywilnych i handlowych przy Krakowskiej Izbie Adwokackiej.

 

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie przy ul. Batorego 17 w Krakowie oraz będzie transmitowane na platformie ZOOM.

 

 

 

 

 

W dniu 19 listopada 2021 r. na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się III Forum Prawa Procesowego pt. "Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce"

W sesji pierwszej wygłoszę referat pt. Podstawy zabezpieczenia roszczenia w procesie cywilnym

Pełny program Forum znajduje się TUTAJ

 
More Articles...